אדריכל נוף

מהו אדריכל נוף? אדריכל נוף מתכנן שטחים חיצוניים, נוף ללא קורת גג ולמעשה כל שטח פתוח מחוץ למבנה. לדוגמה: גנים פרטיים גינות ציבוריות חניה פארק וטיילת עירונית.

מהו אדריכל נוף?

אדריכל המתכנן נוף אדריכל נוף לשטחים חיצוניים נוף ללא קורת גג זאת אומרת כל שטח פתוח מחוץ למבנה אדריכלי נוף רצויים.

לדוגמא: גנים פרטיים גינות ציבוריות חניה פארק וטיילת עירונית – אדריכל נוף תפקידו לעשות שימוש יעיל תוך ניצול מקסימלי של החומרים בשילוב עם הנוף.

אדריכלי נוף ומעצבים בכלל תמיד נמצאים במחשבות על מה אפשר לעשות יותר טוב והאם הפתרון שהם נתנו הוא הראוי ביותר גם כשהלקוח מרוצה אדריכל הנוף צריך לשאול עצמו עוד שאלות וזה מה שקורה אצלי {אסף}

אדריכלי נוף בישראל משתמשים במגוון סגנונות הגינון מהעולם ומישראל כל אחד ומה שהוא מתחבר אליו.

אדריכל נוף מגיע אל הגינה הפארק או השטח החיצוני ומתחיל בתכנון המקום מתוך ראייה כוללת של השטח. זאת אומרת תפקידו לשלב וליצור קשר ישיר ואנרגיות חיוביות זורמות ונעימות בין האלמנטים הדוממים הצמחייה התאורה המים וכל מה שעולה על רוחו.

באדריכלות נוף קיימים מספר סגנונות עיקריים של עיצוב כגון: גן צרפתי, גן אנגלי וגן יפני אנו נתאר בקצרה את הקונצפט של כל אחד מהם.

גן צרפתי

סגנון אדריכלות נוף זה משקף רצון של האדם להראות שליטה בטבע ולביית אותו הגנים התאפיינו בצורות גאומטריות המנוגדות לחלוטין לצורות הטבעיות, צורות שבאו לידי ביטוי בתכנון הכללי של שבילי הגן וחלקיו גם בצורת הגיזום של השיחים וסידורי הפרחים.

בגלל אופיו הגן הצרפתי דורש כוח עבודה רב מידי להקמה עוד יותר כוח עבודה לתחזוקה שוטפת כדי שתישמרנה צורות הגיזום המיוחדת של הצמחייה. מה שהפך אותו לגן יקר יוקרתי ונחשב.

בגלל זה הגן הצרפתי קיים בעיקר בבבתי מלוכה אצל האצילים הגן הצרפתי מחולק לחלקים מלבניים שיוצרים ביניהם שבילים למעברים כך שנוצרים הרבה גינות וחלקי גינות בתוך אזור אחד בהם יכלו האנשים לטייל לעצור בדרך ולהתרשם מעיצוב הגינות.

קיים אפילו גן שתכננו אותו בצורה כזו ויצרו מבוך לשעשוע שקשה לדעת מאיפה נכנסים ומאיפה יוצאים ממש הולכים לאיבוד שם.

גן אנגלי

עיקר תפישת התכנון של הגן האנגלי הוא נסיון לייצר חיק טבע בעל מראה אקראי ורומנטי אשר מתוכנן בקפידה על אף שלא נראה ככזה. הגנים האנגליים מאופיינים בשטחי דשא גדולים, שתילת עצים בלתי סדיר, הקמת בריכות נוי בעלות מראה טבעי וייצור מלאכותי של טופוגרפיה היוצרת מקומות בעלי מראה טבעי אך מושלמים מבחינת התחושה לאדם הנמצא בה. עקרונות התכנון כללו יצירה של נופים מלאכותיים בעלי מראה טבעי המעצימים את יופיו של הטבע, שילוב הרמוני של צמחייה ובינוי עם מרחבים פתוחים ומבטים מתוכננים בכיוונים מסוימים החושפים מקומות שונים דרך עצים או דרך גבעות קטנות. על מנת לשמור על מראהו הטבעי של הגן.

גנים יפניים

בכלליות גנים יפנים מכילים את אחד מהאלמנטים הבאים:

  • פנס במבנה אבן בד"כ.
  • בית תה.
  • עצי בוסתן ננסיים.
  • מים.
  • אי.
  • גשר על האי.

הגנים היפנים מתאפיינם במספר סגנונות גינון והרי הם לפניכם:

גני טיול שהמטייל בשביל הטיול חווה את הגן

גני ישיבה היושב בנקודה בגן נהנה ממנו

גני זון {גן יבש} ללא מים אך כן מורגשת בו הרגשה של מים בגלל החומרים חלוקי נחל צמחים בעלי אופי של מים.

הקונצפט הבסיסי של חברת ערבות נשאר דומה כל השנים אך הוא משתפר משתדרג ומשתכלל בכל גינה או שתיים נוספות ומבוצעות ע"י אדריכל נוף שגם עובד פיזית בהקמת הגינה

תוכלו לראות זאת בגלריות צילומי הגינות או בדף של סגנון העיצובי שלנו.

בתמונה גינה בכפר יונה מראה טבעי פראי בעל טופוגרפיה תלת מימדית המשתלבת בעיצוב הגינה והצמחיה שמתבגרת יפה מאוד לאורך הזמן

תיכנון וביצוע אדריכל נוף אסף ביטון אדריכלי נוף ערבות.

עיצוב ובניית אתרים עיצוב ובניית אתרים