הקמת בריכת נוי

בריכות נוי יכולות להיות אחד האלמנטים העיצוביים היפים ביותר בגינה, אליה תוכל לבוא לנוח, לשתות קפה, לאכול, לשוחח עם חברים ולהעביר את שעות הפנאי היפות ביותר שלך ולצפות בפעילות חיים מגוונת של דגים, צמחי מים וציפורי שיר רבות המגיעות לבריכה לשתות ולהתרחץ.

עיצוב הבריכה ואופייה יהיה בהתאם לאופן שבו עיצבת את ביתך, גינתך וטעמך האישי.

את אלמנט המים ניתן לבנות במספר אפשרויות כבריכה, נחל, מפל ומזרקה ולקבל מגוון של קולות, צלילים ורשרושי זרימה הנעימים לאוזן. בין אם זה רחש המים העוברים בין חלוקי אבן שבנחל או קול נפילת המים ממפל גבוה אל בריכת המים ושבירתם לאלפי נתזים בשלל צבעי הקשת. צפייה במראה זה יכולה להיות מהפנטת לצופה בה ולהוסיף לגינתך את היופי והקסם הנמצאים בה .

במהלך השנים האחרונות מעצבי נוף רבים החלו לשלב את אלמנט המים כחלק אינטגרלי בתכנון הבית והגינה. במקביל, פותחו מערכות סינון מתקדמות המאפשרות שמירה על רמת ניקיון גבוה של מים ושגשוג הדגים וצמחי מים שבבריכה לאורך כל השנה.

בניית בריכות נוי

כדי שבניית הבריכה תתבצע כראוי והתוצאה הסופית תאפשר לך להפיק את מירב ההנאה מהבריכה שבנית, יש לבצע תכנון שייקח בחשבון את מכלול המרכיבים הנדרשים לבניית הבריכה ועיצובה. את הבריכה ניתן לבנות במהלך כל עונות השנה, את צמחי המים מומלץ לשתול בחודשי האביב והקיץ.

שיקולים שמומלץ לקחת בחשבון בתכנון הבריכה

  • יש להשתמש בבד גאוטכני מתחת ליריעה שתי שכבות ויריעה איכותית של 1 מילימטר ולא חצי מילימטר.
  • כדאי למקם את אלמנט המים כך שיהיה ניתן לצפות בו ממספר מקומות מתוך הבית כגון חדר שינה, מטבח והסלון ובסמוך לפינת הישיבה שלך בגינה כדי לנצל את מלוא ההנאה שלך מהבריכה.
  • הבריכה צריכה להיות רחוקה ככל הניתן מעצים על מנת למנוע נשירת עלים וזרעים לתוך הבריכה.
  • צמחי מים דורשים חמש עד שש שעות ביום קרינת שמש ישירה.
  • מים מושכים ילדים קטנים לכן יש לתכנן את הבריכה והאזור הסובב אותה על מנת למנוע סכנה לילדים.
  • ככל שנפח המים בבריכה גדול יותר, המערכת האקולוגית שבבריכה תהיה מאוזנת יותר (מומלץ בנפח מים מעל 2 קוב)
  • מומלץ שמעל לשליש מהשטח הבריכה ישמש מקום גידול לצמחי מים.
  • כבל לחיבורי חשמל יותקנו ע"י חשמלאי מוסמך.
  • מומלץ לנצל את הפונטציאל שיש לגינה ולבריכות נוי גם בשעות הלילה. תאורת ספוטים בתוך המים בבריכה תהפוך אותה למקום קסום ומרתק.

דוגמאות לבריכות נוי תוכלו לראות בשילוב בריכות נוי

בגינה חמה מהתנור  בבריכה של אורית  במים נחל ושפך ביניהם  בריכה ביבנה  בריכה בנירית  בריכה בקיסריה  בכפר סבא  נימפאה פורחת  בבית יצחק 

בתמונה בריכת נוי עם שלושה סלעי בזלת שחצבנו בהם חור למים  שפך מאחד לשני ואל בריכת הנוי לתמונות של הגינה לחצו כאן

עיצוב ובניית אתרים עיצוב ובניית אתרים