עיצוב גינה וסידור פרחים

על סידור פרחים בהחלטות בסיסיות של עיצוב גינה פרטית

בשנים האחרונות, תחום משלוחי הפרחים התפתח ללא הכר. ומגוון  משלוחי הפרחים באינטרנט שניתן להשיג דרך הרשת הוא עצום : החל מפרחים קלאסיים כמו ורדים סחלבים ועד לעציצים , צמחים מטפסים ועוד. כך, בעזרת  משלוח פרחים ועציצים אונליין ניתן כיום לעצב אף גינה מורכבת אם לפי טעם אישי או לפי סגנון מסוים, לדוגמא גינה לפי הפנג שואי.

משלוחי פרחים ועציצים אם כן, מאפשרים לנו לעזור בבחירת צמחים לעיצוב גינתנו מבלי להתפשר ומבלי לצאת מהבית ולהתרוצץ בין משתלה ומשתלה.

עיצוב גינה פרטית

גינה פרטית מטופחת ומזמינה היא חלומם של ישראלים רבים ואתגר לא פשוט גם עבור מי שכבר יש לו בית צמוד קרקע עם חלקת אדמה קטנה ופרטית משלו. הקמת גינות דורשת לא מעט ידע וחוש אסתטי בשלב בתכנון, לצד עבודת תשתית ובחירה בין סגנונות גינון ומיני פרחים וצמחים שונים. גם לאחר שהוקמה הגינה, נדרשת תחזוקה שוטפת שתשמור עליה חיונית ופורחת לאורך זמן.

בשביל להקים גינה יפה ומטופחת קיים צורך לעשות שימוש במגוון של פרחים ועציצים ולשלב ביניהם כך שייווצר מרקם עיצובי שבו כל האלמנטים משתלבים באסטטיות. כיום ניתן להזמין שלל עציצים ופרחי חוץ באמצעות משלוחי פרחים. כאמור, משלוחי פרחים יכולים להתבצע אונליין כך שתראו בדיוק מה הנכם מזמינים, עניין חשוב במקרה של בחירת צמחים ועציצים לגינה שאתם מעצבים.

שימושיות

להקמת גינות בכל חצר ביתית יש פוטנציאל והמימוש שלו תלוי ברצונות ובצרכים שלכם. השאלה הראשונה שתשאלו על ידי מעצב גינות היא איך הייתם רוצים להשתמש בשטח הגינה : האם כולה תכוסה בצמחיה או שמתוכנן בה שטח אירוח, מרפסת חיצונית או דק, האם אתם מעוניינים בחלקת דשא מרכזית, בשבילים המובילים לעומק החצר או מהבית אליה וכדומה. בחצר קטנה שכוללת משטח אירוח, שבילים וכר דשא, למשל, ישמשו הפרחים, השיחים והעצים כרקע ומעטפת ירוקה של החצר.

סגנונות עיצוב גינות

אדריכלי נוף מקיימים סגנונות רבים לעיצוב גינות והרבה שילובים ביניהם. אחת ההבחנות הקלאסיות בעיצוב גינות למשל הוא בין גן צרפתי – מוקפד, מדוייק ומהונדס, שמיצר יופי מרשים, לגן אנגלי, שמנסה לשמר מהפראיות והטבעיות של הצמחיה כפי שהיא בטבע. המינון בבחירה בין הסדר המרשים לטבעיות, תלוי כמובן בהחלטה שתקבלו יחד עם מעצב הגינה. אחד הטרנדים החמים בסגנונות עיצוב גינות היא הגינה היפנית, שמכניסה לחצר שלכם ניחוחות מזרח אסיאתים אקזוטים, עם צמחיה יפנית, עצים דמויי בונסאי ואפילו אלמנטים של טבע מוקטן כמו אפיקי נחל וגשרים קטנטנים.

בחירת צמחים ופרחים

אפשר היום להזמין בחנויות או ממשתלות אינספור זני פרחים וצמחים, וזאת באמצעות משלוח פרחים עד הבית. הקמת גינות יפניות, לדוגמא, יכולה לכלול צמחים ופרחים שלא שכיחים בארץ מה שבהחלט יהפוך את הגינה שלכם לייחודית. יחד עם זאת, יש מי שיעדיפו לשמר בגינה שלהם מראה ארצישראלי ולהכניס אליה אלמנטים שיש להם קשר לנוף הטבעי שסביב הבית, כמו עצי זית, סלעי גיר, עשבי תבלין מקומיות וכדומה. אם תבחרו חנות פרחים אונליין שמציעה מבחר עציצים תוכלו למשל להזמין עץ דקל קנציה . תוכלו גם לשלב עם כלי חרס בעלי מראה עתיק.

עיצוב גינות והקמתן, דורש חשיבה מקדימה על התפקודים של הגינה והחלומות שלכם לגביה ומימוש של אלה בתוכנית המתאר של הגינה. לאחר מכן, קיים צורך בבנית תשתיות מתאימות לניקוז והשקייה ובחירה בפרטים : בחומרים, במיני הצמחים, באלמנטים הנוספים ובשילובים בניהם. הקפדה על כל שלבי התהליך, תבטיח לכם גינה שתהנו מאוד לשבת ולארח בה.

עיצוב ובניית אתרים עיצוב ובניית אתרים